Botoks İle Kırışıklık Tedavisi

Home Genel Botoks İle Kırışıklık Tedavisi

Botoks ile Kırışıklık Tedavisi

Botoks ”Clostridium Botoks “isimli bakteriden üretilmiş aminoasit içeriğine sahip bir proteindir. Etkisi kas kontraksyonunu azaltarak mimik kaslarına bağlı gelişen kırışıklık ve çizgilerin giderilmesinde kullanılır.

Yüz Bölgesinde Hangi Kırışıklıklar Botoks ile Azaltılabilir?

Yüzdeki kırışıklık ve çizgiler dinamik ve stabil olmak üzere ikiye ayrılır. Botoks genel olarak alın, kaş arası, göz çevresindeki çizgiler ve daha az etkili olmakla birlikte dudak çevresi ve boyun bölgesindeki enine çizgilerde kullanılmaktadır.

Botoks Yaptırmaya Devam Edilmezse Kırışıklıklar Kötüye Gider mi?

Botoks, etkisi başladıktan sonra kaslar deriyi bükmeye devam etmeyeceğinden kırışıklıklar bu süre içerisinde derinleşmeyecektir. Sonradan Botoks uygulamasına devam edilmemesinin herhangi bir zararı olmayacaktır.

Botoks'un Etkisi Ne Zaman Biter?

Botoks kırışıklık tedavisinin 4-6 ay arasında etkili olduğu bilinmektedir. Bu sürenin sonunda uygulama tamamen isteğe bağlı tekrarlanabilir.

Botoks ile Kırışıklık Tedavisinin Riskleri Nelerdir?

Mimik kaslarının tamamen sabitlenmesinde Botoks ile kırışıklık tedavisinin uygulanması sonucu, yüzün ifadesiz bir görüntü alması, kaşların aşırı kalkması en çok şikayet edilen ve istenmeyen riskler arasındadır. Botoks dozunun kas gücüne ve kişinin yüz anatomisine göre dozların ve uygulama noktalarının belirlenmesi, istenmeyen etkilerin önlenmesinde yardımcı olacaktır.

Sadece Kaş Arası Botoks (Dysport/Botox) Uygulaması Yapılabilir Mi?

Sadece kaş arasında çizgileri olan genç hastalar için bu bölgeye yapılacak Botoks (Dysport/ Botoks) uygulamaları yeterli olacaktır. Düzenli uygulamalar ile kaş arası çizgisinin derinliği yumuşayacak ve iyileşecektir.

Sağlığınızı Güvenilir Doktorların Ellerine Bırakın.Dr. Nevzat Güler

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbeti Başlat
1
Nasıl Yardımcı Olabilirim
Merhaba.Nasıl yardımcı olabilirim ?