İp Askı Uygulamaları

Home Genel İp Askı Uygulamaları

İp Askı Uygulamaları

Ameliyatsız yöntemler günümüzde elbette daha çok popüler hale geldi. İzsiz, acısız bir yöntem olan ip askı ile yüz germe ameliyatsız yüz germe olarak da adlandırılabiliyor. Orta derecede yüz sarkmalarında, kaşların düşmesinde, çene hattı bölgesindeki deformasyonlarda ve boyundaki gıdılarda etkili bir yöntem olan ip askıyla yüz germe işleminde, anestezi veya hastanede yatış gerekmemektedir. Aynı gün içinde rutin işlerinize devam edebileceğiniz iple yüz germe uygulaması, ameliyatlarda eriyen iplerle yapılır. Yüzün sarkan bölümleri için özel olarak tasarlanmış ipler yardımıyla gerdirilmesini amaçlayan iple yüz germe yöntemi, diğer yöntemlere alternatif olarak sunulmaktadır. Cilt üzerinde istenen başarıyı almak için dolgu, botoks uygulamaları da kombine olarak bu yönteme dahil edilebilmektedir. 30 dakika süren ip askı ile yüz germe yöntemiyle cilt germe işlemi, sonrasında iz bırakmaz. Cilt üzerinde tek etkisi dalgalanmalar olabilir ancak bunlar zaten 1 hafta içerisinde yok olacaktır. 1.5 ila 2 yıl arasında değişen etkiye sahip olan ip askıyla yüz germe uygulaması, vücutta eriyebildiği için çıkartılması gerekmeyen bir uygulamadır.

Son yıllarda tüm dünyada yaygın olarak kullanılan bu yöntem yüz, boyun ve vücutta çeşitli alanlarda uygulanabilmektedir. İple asma özellikle sarkan yanak ve çene görüntüsünün düzelmesinde kolay ve güvenli bir yöntemdir.

İp Askı Uygulamaları ile Yüz Germeye Genel Bakış

Threadlift yöntemi olarak bilinen ameliyatsız cilt germe uygulamasında temel nokta, çok ince iğneler içine PDO eklenmesidir. Cildin altına girilerek bu Polidioksanon ipleri, iğneler yardımıyla cilde bırakılır. Kolajen ve elastinin yerini alan bu ipler, sarkan ve gevşeye noktalarda, cilde elastikiyeti ve gençleşmeyi sağlamaktadır. Cilt altı kadar cilt yüzeyinde de etkin rol oynayan ip askı uygulaması ile bir taş yerine üç taş vurabilmek mümkündür. Çünkü cilt tonunu düzenleyici etkisiyle gözenekleri ortadan kaldıran ip askı uygulaması, ciltte iyileşmeyi ve güzelleşmeyi sürekli kılar. Anestezi kremiyle yapılan işlemde ağrı veya sızı hissi olmamaktadır. 30 dakika süren bu işlemde ipler 6 ay ila 8 ay içerisinde kendiliğinden kaybolacağı için yeniden çıkarılması işlemine gerek yoktur. Kalıcılığı 2 ila 3 yıl olan ip askı uygulamasının basitliği, birçok hastayı düşünceli tutumlara sevk etse de sonucu gören hastalarımız “iyi ki” demektedir. İp askı tekniği sayesinde mikro kan dolaşımı artar ve tamir mekanizmalarından sorumlu hücreler hareketlenir. Ciltte üretilen kolajenler ise istenen etkiyi bizlere sunmaktadır. Kol, göğüs, kalça ve bacaklara da başarıyla uygulanabilen ip askı, çok yönlü kullandığımız bir uygulamadır.

İp Askı Uygulamaları İle Yüz Germenin Uygulandığı Yerler

Yaşlanmanın en bariz belirtilerinden birisi olan sarkma ve kırışıklıklar için kesin ve kalıcı çözüm estetik müdahalelerdir. Ameliyatla yapılan tüm müdahalelerde iz kalması ve yoğun anestezi alınması, gençleşmek isteyen hastalarımızı ürkütüyordu. Ancak geliştirdiğimiz bu yöntemle artık gençleşmek çok kolay hale geldi. Her noktaya rahatlıkla uygulanabilen ip askısıyla yüz germe uygulamasında iz ve acı bulunmamaktadır.

• Alın çizgilerinde

• Kaş bölgesinde

• Kaz ayaklarında

• Gözaltı torbalarında

• Gülme çizgilerinde

• Yanaklarda

• Sarkmış çene bölgesin de

• Gıdılarda rahatlıkla ip askısı ile yüz germe uygulanabilir. İzsiz olması tercih sebebi olan ip askıyla yüz germe işlemi dilediğiniz noktalara da uygulanabilmektedir.

İp Askı Uygulamaları İle Yüz Germenin Cilt Dokusuna Etkileri

Popüler gençleşme uygulamaları arasında gösterilen iple yüz germe yönteminin cilde etkisi sadece gençleşme olmayacaktır. Cildin yenilenmesini ve gözeneklerin dahi kapanmasını sağlayan iple yüz germe uygulamasında, iğneler uyarım yaparak yaraların iyileşmesinde hızlanmayı sağlayabilir. Organik iplerin bağ dokuda oluşturduğu dayanakları da göz önünde bulundurduğumuzda iple yüz germe yöntemi ciltte kolajen üretimini de sağlar. Cilt üzerinde negatif hiçbir etkisi bulunmayan iple yüz germe uygulamasında günlük rutine hemen dönülebilir. Uygulama sonucunda dahi gözle görülür başarılar alınsa da net sonuç için 4 ila 6 hafta beklemek gereklidir. Komplikasyonun çok az olduğu ip askı uygulamasında asimetri problemi bizim yöntemimizde görülmemektedir.

Ameliyatsız Yüz Germe İşleminin Riskleri Var Mıdır?

Tüm cilt germe uygulamalarından çok daha az riski olan iple ameliyatsız yüz germede, sadece ciltte dalgalanmalar görülebilir. Maksimum 1 haftada ortadan kaybolan bu gamzelenmeler kalıcı değildir. Şişlik morarma gibi etkiler kısa süreli olup 3 gün içinde yok olabilmektedir. Yapılan tüm incelemelerde ve araştırmalarda büyük risklerin görülmediği ameliyatsız yüz germe işlemi ip askı uygulaması, son derece güvenli bir yöntemdir.

İp Askı Uygulamaları İle Yüz Germe İçin Uygun Bir Aday Mısınız?

Anestezi alamayan ya da almak istemeyen ancak gençleşmek isteyen hastalarımıza rahatlıkla ip askıyla yüz germe işlemini uygulamaktayız. Ameliyatın, yan etkilerinin olmadığı ve doğal olarak iyileşme sürecinin olmadığı bu mucizevi gençleşme yöntemi, hem erkekler hem de kadınlar tarafından oldukça rağbet gören bir yöntemdir. Ancak her müdahalede olduğu gibi bu yöntem için de uygun olan ya da uygun olmayan hasta vardır. Bu nedenle, ip askıyla yüz germe uygulaması için uygun bir aday olup olmadığınız ancak doktorunuz tarafından sizlere söylenebilir. Cildinde sarkma ve kırışıklıkları olan tüm 30 ila 65 yaş arasındaki bireylere uygulanabilen ip askıyla yüz germe işlemi, genelde genç hastalarda kaş kaldırma amacıyla yapılmaktadır.

İp Askı Uygulamaları İle Yüz Germenin Fiyatı Nedir ?

Gençleşme uygulamalarında son yöntemlerden birisi olan ip askı uygulaması, basit ve oldukça az riski olan bir işlemdir. Bu nedenle gençleşmek ve yaşlılık belirtilerinden kurtulmak isteyen tüm danışanlarımız bizlere başvurmakta ve bu işlemi gönül rahatlığıyla yaptırmaktadır. Yüz askı fiyatları konusunda birçok soru aldığımız gibi, farklılığın sebebini de danışanlarımız bizlere yöneltmekteler. Yüz askılama fiyatlarında diğer tüm müdahaleler gibi doktorların ve merkezlerin belirlediği fiyatlar olacağından farklılıklar olması çok doğaldır. Kişinin yüz yapısı, problemin derecesi veya diğer kombin uygulamalar sebebiyle yüz askı fiyatları da haliyle değişebilmektedir. Bu nedenle yüz askılama fiyatları hakkında en doğru bilgiyi doktorunuzla birlikte ön muayene sonrasında almanız sağlıklı olacaktır. Zira kombine yaptıracağınız işlemler ek ücretlere tabi olabileceğinden, en başından bu uygulamalara karar vermeli ve net bir fiyat almalısınız. Yüz askılama fiyatlarını öğrenmek ve randevu almak için bizleri dilediğiniz zaman arayabilir ya da mail aracılığıyla bizlere ulaşabilirsiniz.

Sağlığınızı güvenilir doktorların ellerine bırakın.Dr.Nevzat Güler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbeti Başlat
1
Nasıl Yardımcı Olabilirim
Merhaba.Nasıl yardımcı olabilirim ?