Scarlet X – Fraksiyonel Mikro İğneli Radyo Frekans ile Ameliyatsız Cilt Gençleştirme

Home Scarlet X – Fraksiyonel Mikro İğneli Radyo Frekans ile Ameliyatsız Cilt Gençleştirme

FRAKSİYONEL ALTIN İĞNELİ RADYOFREKANS

Bu yöntem için kullanılan isimler; Fraksiyonel Radyofrekans, Altın İğne, İğneli Fraksiyonel Radyofrekans, Fraksiyonel İğneli Radyofrekans, İğneli Radyofrekans ve İntracel olmaktadır. Burada zikredilen isimlerin hepsi aynı yöntem için kullanılan değişik isimlendirmelerdir.

FRAKSİYONEL ALTIN İĞNELİ RADYOFREKANS NEDİR?

Halihazırda medikal alanda uzun yıllardan beri kullanılan radyofrekans yönteminin klasik uygulaması, kozmetoloji ve cilt alanında da uzun bir süredir kullanılmaktadır. Günümüzde ise teknolojinin gelişmesiyle birlikte bu yöntemde oldukça evrilmiş ve kendisini yenilemiştir. Zamanla klasik radyofrekans yöntemine iki yeni özellik eklenerek çok daha etkili bir yöntem elde edilmiştir. Bunlardan ilki radyofrekans tekniğinin fraksiyonel hale dönüştürülmesi olmaktadır. Bu yöntemde uygulanacak güç bir bütün halinde değilde, yan yana birçok küçük noktadan cilde etki etmektedir. Böylece arada kalan sağlam dokular sayesinde hasarın çok daha az olması amaçlanmaktadır.

 

Böylece ikinci kuşak fraksiyonel radyofrekans cihazları olan “Fraksiyonel Altın İğneli Radyofrekans” yaygın kullanılan adı ile Thermage (termaj) cihazları piyasaya yayılmıştır. Günümüzde hala yaygın olarak kullanılan radyofrekans cihazı olan termajda ile derinin neredeyse tüm katmanları etkilenmektedir. Bir diğeri olan ikinci yenilik ise mikro -iğneler ile cildin direkt içine enerji aktarımı yapan üçüncü kuşak radyofrekans cihazlarıdır.

Adeta mikro-iğneler ile donatılan radyofrekans cihazında akım çıkışını sağlayan ünite, cildin üst tabakası olan epidermisi geçerek, dermis adı verilen orta tabakayı hedeflemektedir. Uygulamada kullanılan iğnelerin uzunlukları 0.5 ile 3.0 mm arasında değişebilmektedir. Uygulama esnasında kullanılan iğneler altından yapıldığı için bu yöntem “altın iğne yöntemi” olarak ta adlandırılmaktadır. Altın iğne yönteminde ise akımın hastaya tüm iğne boyunca verilmesi yerine, doğrudan iğnenin ucundan verilmesi olmaktadır. Bu şekilde çok daha az hasar verilirken ile çok daha başarılı ve güzel sonuçlar alınmaktadır.

Avantajları ;

  • Minimum ağrı-Şoksuz iğne teknolojisi
  • Hızlı ve kolay uygulama
  • Kısa iyileşme süresi
  • Uygulama sonrası hiçbir özel bakım gerektirmemesi
  • 4 mm’ye varan derinlik kontrolü
  • 0.1 mm’lik ayarlanabilir derinlik arttırabilme (0.3 mm- 4 mm)
  • Kuru cilt geçirgenliği için olası en yüksek enerji aralığı olan 2 MHz kullanımı
  • Pürüzlü cilt üzerindeki etkileri minimalize eden ileri teknoloji ucu
  • 1 ay aralarla 3 seans uygulama ve minimum 1 yıl etkisini koruyabilmesi
Sohbeti Başlat
1
Nasıl Yardımcı Olabilirim
Merhaba.Nasıl yardımcı olabilirim ?